Home > Wisconsin's Finest Cheeses > WISCONSIN CHEDDARS
Sort By:
Page of 3
12 Year Aged White Cheddar
12 Year Aged White Cheddar
Price: $29.99

An intensely mouth-watering sharp flavor that comes from 12 years of an aging process. Smooth, firm texture becomes more granular and crumbly with age. Price is sold per pound.
11 Year Aged Yellow Cheddar
11 Year Aged Yellow Cheddar
Price: $26.99

A deliciously sharp flavor that comes from 11 years of an aging process. Smooth, firm texture becomes more granular and crumbly with age. Price is sold per pound.
9 Year Aged Cheddar Cheese
9 Year Aged Cheddar Cheese
Price: $21.99

One of our finest cheddars, aged for 9 years for that ultimate sharp taste you are looking for! Price is per pound.
8 Year Aged White Cheddar
8 Year Aged White Cheddar
Price: $19.99

A Rich, sharp, nutty flavor that comes from 8 years of an aging process. Smooth, firm texture becomes more granular and crumbly with age. Price is sold per pound.
4 Year Aged Cheddar Cheese
4 Year Aged Cheddar Cheese
Price: $15.99

Wisconsin Cheddar Aged for 4 years for a great sharp taste!  Price is sold per pound.
Sharp Cheddar Wheel
Sharp Cheddar Wheel
Price: $13.99

Sharp Wisconsin Cheddar in a waxed wheel - ideal for shipping!
Blueberry White Cheddar
Blueberry White Cheddar
Price: $13.99

A modern twist on Fruit & Cheese! Firm and somewhat crumbly. Enjoy with wine, dried fruit, and nuts. Serves as a great dessert cheese! Price is per pound.

Cranberry White Cheddar
Cranberry White Cheddar
Price: $13.99

Tangy cranberries in semi sharp white cheddar cheese. Firm and somewhat crumbly. Enjoy with white wine, dried fruit, and nuts. Serves as a great dessert cheese! Price is per pound.

Medium Cheddar Wheel
Medium Cheddar Wheel
Price: $12.99

Medium Wisconsin Cheddar in a waxed wheel - ideal for shipping!
2 Year Aged White Cheddar
2 Year Aged White Cheddar
Price: $12.99

A Rich, nutty flavor becomes increasingly sharp with age. A white, smooth, firm texture that becomes more granular and crumbly with age. Slice for sandwiches, snacks; shred into casseroles, soups, sauces. Price is sold per pound.